УЗД органів малого тазу гінекологічне у Дніпрі

За жіночим здоров'ям необхідно постійно і уважно стежити. Звертатися в жіночу консультацію слід не тільки при виникненні тривожних симптомів, але і для регулярних профілактичних оглядів. Іноді звичайного огляду у лікаря-гінеколога недостатньо - необхідно зробити УЗД органів малого тазу. Це найбільш точний і інформативний метод діагностики.

У гінекології існує два типи УЗД органів малого таза:

  • УЗД брюшное (трансабдоминальное)
  • УЗД вагінальне (трансвагінальне / ендовагінальное)

Показання для призначення процедури

Профілактичне обстеження слід проходити не рідше 1 р. на рік. Ультразвукове дослідження органів малого таза виявляє і дозволяє оцінити:

  1. Хвороби органів сечостатевої та репродуктивної системи, які протікають без симптомів;
  2. Функції і анатомічна будова придатків, матки, їх патології;
  3. Розвиток плода (для цього роблять скринінг в кожному триместрі).

УЗД діагностику обов'язково призначають при:

  • порушення менструального циклу;
  • безплідді;
  • болях внизу живота;
  • підозрі на наявність новоутворень (виявленому на огляді у лікаря-гінеколога);
  • кров'яних виділеннях з піхви.

Також УЗД застосовують при постановці на облік вагітних, для оцінки ускладнень в процесі вагітності, в післяпологовому періоді.

Існують випадки, коли вагінальне УЗД органів малого таза протипоказане:

  1. Пізні стадії онкологічних захворювань з великим ризиком кровотеч.
  2. Дівоча пліва.
  3. Гострі форми запальних процесів слизової.

Якщо у пацієнтки є алергія на латекс, слід попередити про це лікаря, так як процедура має на увазі введення датчика в вагіну з надітим на нього презервативом і змазаним спеціальним мастилом.

Підготовка до УЗД органів малого таза

Процедуру проводять на 5-7 день менструального циклу. При певних умовах можна зробити і в інші дні, про що пацієнтові скаже лікар.

Процедура здійснюється в два етапи:

  • трансвагинально (з введенням датчика в статеві органи);
  • трансабдоминально (без введення датчика).

На обстеження потрібно приходити з повним сечовим міхуром, для чого необхідно за годину до процедури випити від 1 л негазованої води. Після того, як трансабдоминальное дослідження завершитися, лікар скаже випорожнитися і повернутися для продовження 2 етапи. Трансвагинальное дослідження проходить на порожній сечовий міхур.

Апаратне дослідження безпечно і може призначатися серійно для відстеження динаміки терапії.

Відгуки

Елена
25.03.2024
Была на приеме у Хазановой М.А. Очень все понравилось, остались только положительные впечатления) Отличный специалист и прекрасный человек) Очень добрая, внимательная, аккуратная, приятная в общении, все доступно объяснила и успокоила, ответила на все вопросы) Прием прошел комфортно, легко и спокойно) Доктор с большой буквы и просто профессионал своего дела) Теперь все УЗИ только к Марине Александровне 👍 К счастью, к врачам хожу не часто, но на моем опыте - лучший врач) Однозначно РЕКОМЕНДУЮ)) В целом клиника хорошая,чистая, персонал приветливый)
віділення:
Ірина
21.03.2024
Лікарем Олександрою Ігорівною задоволена. Приємна у спілкуванні, гарний професіонал. Лікар якому можна довіритися.
віділення:
Ольга
01.02.2024
Мені дуже пощастило потрапити на прийом до Хазанової Марини Олександрівни. За станом здоровʼя я часто лікувалася у різних лікарів. Як правило, гарні спеціалісти поводили себе не дуже чуйно, а ті, хто ставився до пацієнтів добре, не завжди були професіоналами. Вперше мені зустрілася лікар, яка є й професіоналом своєї справи, й одночасно уважною, щирою, доброю людиною. А ще дуже красивою жінкою. У Дніпрі я перебуваю тимчасово, але навіть із іншої області буду приїжджати тільки до Марини Олександрівни. Дуже дякую Лікарю й Людині з великої букви за високий професіоналізм та за щире, добре серце.
віділення:

залишити відгук

запис на прийом

Запишіться на прийом

Куди бажаєте записатися?